Інвестування в сонячну енергетику: вигода та рентабельність

У багатьох країнах зелена енергетика є чи не ключовим елементом розвитку економіки та всієї країни зокрема. Завдяки такому порядку є можливість унеможливити залежність від корисних копалин, а також налагодити систему збереження навколишнього середовища, знижуючи кількість шкідливих викидів в атмосферу. До того ж, інвестори зацікавлені в подібних проектах завдяки вигоді від них.

Інвестування в сонячну енергетику: вигода та рентабельність

Переваги бізнесу

Якщо розглядати альтернативну енергетику як підприємство, воно має багато переваг:

  • повна автоматизація бізнес-процесів;
  • екологічність;
  • незалежність виробничого процесу;
  • пільгові умови, закладені у законодавстві;
  • мінімальні витрати.

Окупність залежить від великої кількості факторів, і на ранніх етапах її потрібно ретельно підрахувати. Докладніше про це можна прочитати тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/rentabelnist-investuvannya-v-sonyachnu-energetiku-u-2022-rotsi/, де також є інформація щодо подальшого продажу видобутої енергії. Купівлею такої електроенергії займається держава з подальшим продажем на сайті Української енергетичної біржі.

Сонячна енергетика в Україні

Поки що жодних перспектив не спостерігається через бойові дії на території країни. Планується залучити закордонні капітали, запропонувати пільги та суттєве перетворення законодавства. Можливо, саме так вдасться відновити колишні потужності, щоб стабілізувати ринок та забезпечити нормальні умови для роботи ринку.

Також застосування альтернативних способів пов’язане з обстрілом критичної інфраструктури. Відновлення деяких об’єктів є надто дорогим рішенням і, можливо, вигідніше інвестувати в альтернативну енергетику, отримуючи якісний проект на багато років вперед.

Організація аукціонів

Зручне розташування країни є вигідним інструментом для реалізації великої кількості електроенергії. Цьому також сприяло підключення у березні української енергетичної системи до європейської системи, що дозволяє за лічені дні налаштувати лінію як на експорт, так і на імпорт. Дослідження показали, що близько 80% території України можна використовувати як основу для реалізації проектів альтернативної енергетики.

Сьогодні реалізація електрики відбувається на аукціонах Української енергетичної біржі. Там є зрозумілі всім інструменти, сприяють швидкому продажу заданого обсягу енергії. Постачальники можуть почати працювати за зрозумілими умовами, а покупці отримують будь-яку кількість електрики у тому чи іншому лоті.

Вигода від впровадження аукціонів

Ринок починає діяти відкрито та прозоро, сторони між собою домовляються відповідно до поточного законодавства, а не у форматі прямих договорів із хабарами та закулісними домовленостями. Також немає зайвого втручання державного апарату, що лише сприяє нормалізації відносин між продавцями та покупцями.

Велика кількість учасників доповнюється чималою кількістю аукціонів. Кожен з них доповнюється детальним описом і характеристиками, обсягом електроенергії, що продається, термінами та іншими параметрами. Учасники все це можуть оцінити заздалегідь, щоб ухвалити рішення.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.